Czekanie według „Pod Prąd” (nr 42/2012, grudzień)


okladkaCzekanie42Czterdziesty drugi numer magazynu Pod Prąd to mój debiut jako redaktor wydania. Temat przewodni tego numeru to czekanie, więc mam nadzieję, że przeglądając nasz magazyn czas zatrzyma się w miejscu. 

Zaczynamy nastrojowym fotoreportażem o czasie zatrzymanym w obiektywie. Do tego, na refleksję, polecam felieton Magdaleny Chrzanowieckiej pytającej o postawę życiową – czy czas wypełnisz działaniem czy oczekiwaniem?

Na kolejnych stronach zagłębiamy się w sprawy studenckie. W reportażu Koleje studenckie zastanawiam się jak wiele wspólnego mają koleje i uniwersytety. Natomiast Katarzyna Michałowska opowiada historię chłopaków-cudaków studiujących i posiadających nietypowe hobby.

Dodatkowo, zatrzymać się w pędzie życia pozwoli nam Jarosław Kucharski, dzielący się w pamiętnikarskiej formie, wrażeniami z pobytu w Iranie. Mieszkańców możemy poznać od innej perspektywy, bowiem autor zagłębia się w sprawy kulturowe, etyczne, a także drogowe. Ponadto opisuje to, co zrobiło na nim największe wrażenie i ilustruje to pięknymi fotografiami.

Następne cztery reportaże zabiorą nas w kulisy pracy strażaka, sprzedawcy na stosiku w centrum handlowym oraz pracy w hospicjum. Ostatni tekst został nagrodzony w konkursie na najlepszy reportaż konferencji dziennikarskiej Medionalia. Relację z tegorocznej edycji znajdziecie na zewnętrznej stronie magazynu.

Życzę miłej lektury, może uda wam się zwolnić z nami na chwilę.

Magazyn w PDF’ie: http://issuu.com/plyn_pod_prad/docs/podpradgrudzienmaly?mode=embed

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s