Dziewczyny w sopockim Atelier


Dzień po Walentynkach (15.02) można wybrać się na poprawiny święta zakochanych do Sopotu. W klubie Atelier wystąpią Dziewczyny. Zespół rozpoczął trasę koncertową, w której oprócz materiału z debiutanckiej płyty, usłyszymy także najnowsze utwory z drugiego krążka, który pojawi się na wiosnę 2013 roku.

 Dziewczyny, początkowo jako duet Anna Karamon i Aleksandra Nowak, przy akompaniamencie gitarzysty Krzysztofa Łochowicza, powstały w roku 2008. Po licznych sukcesach (Nagroda Grand Prix za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe w 2008 roku, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej) do tria dołączyli: kontrabasista Maciej Matysiak, bębniarz Artur Lipiński oraz perkusista Bogusz Wekka. Od roku 2009 rozpoczęli pracę nad autorskim materiałem. W tym samym roku dwukrotnie wygrali program Hit Generator (TVP 2). Piosenka „Cash Box” została zakwalifikowana do Krajowego Finału Eurowizji w roku 2010.

Ich debiutancka płyta „Dziewczyny z sąsiedztwa” ukazała się 8 marca 2010 roku, znalazło się na niej jedenaście w pełni autorskich utworów. Płytę promuje singiel „Jesteś moim ideałem”. Wojciech Mann tak ocenił zespół w „Polityce”: Dziewczyny wraz dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem. W 2011 roku Dziewczyny wystąpiły w show muzycznym X Factor w telewizji TVN, dochodząc do finałowej piątki. Obecnie zespół przygotowuje materiał na nową płytę, w rozgłośniach radiowych można usłyszeć promujący ją singiel „La”.

*

Tekst ukazał się na portalu studenckim Ciąg Dalszy Nastąpi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s