Dziewczęce Atelier


Poprawiny walentynek w sopockim Atelier uświetnił występ zespołu Dziewczyny. W tym „magicznym miejscu”, jak same powiedziały o klubie, zaprezentowały materiał z nadchodzącej płyty, który różni się od poprzedniego. Jednakże publiczność podchwyciła nawet nieznane utwory.

Nowy materiał Anny Karamon i Aleksandry Nowak został przyjęty ciepło i z entuzjazmem. Dziewczyny obawiały się reakcji słuchaczy, bowiem jest to ich bardziej rockowa odsłona. Zespół przeplatał nowe kawałki ze znanymi piosenkami: „A gdyby tak”, „Znajomość” czy „Chimera”. Dodatkowo Aleksandra Nowak przeprowadziła szybki kurs tańca, który sprawił, że publika poruszała się w jednym rytmie. Duet Dziewczyn wspierał zespół: na bongosach Bogusz Wekka, kontrabasista Maciej Matysiak, gitarzysta Krzysztof Łochowicz i perkusista Artur Lipiński.

Nowe utowry, które nie miały jeszcze tytułów, a w których powtarzały się słowa „doroteka”, „izolacja, alternacja” czy „smutno, smutno, smutno, smutno mi”, spodobały się większości osób. Dziewczyny zaśpiewały także singiel „La”, promujący nową płytę, która wyjdzie na wiosnę. Publiczność, mimo nieznajomości tych utworów, śpiewała razem z zespołem, co skomentowały Dziewczyny: – Śpiewacietak jakbyście je znali – . Oprócz mocniejszych utworów i „rockowego piekiełka, jak sam siebie określił zespół, było też miejsce na spokojniejszy utwór.

Na występ przyszły osoby w różnym wieku. Dla niektórych był to pierwszy koncert Dziewczyn na żywo: –W świecie smutnym i melancholijnym to, co wesołe zawsze dobrze się sprzeda – skomentował jeden z widzów. Natomiast Izabeli, piosenkarce, spodobała się nowa aranżacja. – Słuchałam Dziewczyn wcześniej i nowa odsłona też mi się podoba – dodała. Karol, który znał zespół z wcześniejszych bluesowych utworów, stwierdził – Teraz jest moc! Mimo że Anna Karamon była w ciąży, to zespół na małej atelierowskiej scenie rozruszał publiczność.

*

Tekst ukazał się na portalu studenckim Ciąg Dalszy Nastąpi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s