Pink Floyd według State Urge


W 1994 roku zespół Pink Floyd wydał płytę „The Division Bell”. Dwa dni później rozpoczęli prawie ostatnią trasę koncertową. Czemu prawie? Członkowie brytyjskiej grupy kontynuowali granie piosenek zespołu podczas solowych występów. Natomiast teraz wy macie szansę usłyszeć utwory Pink Floyd w wykonaniu State Urge w sobotę (30 marca 2013) w Wydziale Remontowym  o godzinie 21.00.

State Urge to zespół z Gdyni, który składa się z czterech muzyków: Marcin Cieślik (wokal i gitara), Krystian Papiernik (gitara basowa), Michał Tarkowski (klawisze) oraz Marcin Bochenski (bębny).  Grupie zależy na uczczeniu rozpoczęcia trasy koncertowej The Division Bell oraz ożywieniu utworów Pink Floyd. Po koncercie spośród publiczności zespół wylosuje osobę, która otrzyma oryginalny album „Animals” (1977) wydany na płycie winylowej.

State Urge, zazwyczaj grają white rocka, który jest ich autorskim gatunkiem muzycznym. Na stronie internetowej przyznają, że jest on „głęboko zakorzeniony w klasycznym rockowym brzmieniu, a z drugiej strony nie pretensjonalny i świeży, a ponad wszystko emocjonalnie szczery”. W 2011 wydali demo albumu „Underground Heart” i zaistnieli w Programie Trzecim Polskiego Radia. W 2012 grupa wydała mini album „What Comes Next?”. W tym samym czasie State Urge odniosło sukcesy w konkursach i festiwalach (między innymi I miejsce na trójmiejskim festiwalu FAMA). Na przełomie 2012/2013 roku nawiązali współpracę z wydawnictwem Lynx Music i rozpoczęli pracę nad debiutanckim albumem.

Ich fani na Facebooku są bardzo ciekawi utworów klasyków w wykonaniu State Urge, a jednocześnie są pewni, że grupa poradzi sobie świetnie. Wy też jesteście ciekawi? Zapraszamy!  

*

Tekst ukazał się na portalu studenckim Ciąg Dalszy Nastąpi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s