Autorytety według „Pod Prąd” (nr 44/2013, maj)


W majowym wydaniu studenckiego kwartalnika „Pod Prąd” główny temat to autorytety. Oprócz tego w środku znajduje się zaproszenie do akcji „Dziewczyny na Politechniki”. Szczególnie zapraszam na stronę 5, na której znajduje się mój felieton „Autorytet popadł w stereotyp”, oraz 12, na której można przeczytać mój wywiad z autorkami projektu „Politechnika Fashion”. Niżej wstępniak Katarzyny Michałowskiej:

Kiedyś mówiono przywołując słowa księdza Józefa Tisznera, że są trzy prawdy: świentoprawda, tysprawda i gówno prawda.

Powiedzenie to zupełnie nie przystaje do naszych czasów. Obecnie otacza nas 38 milionów prawd, ponieważ co człowiek, to prawda. Nie ma liderów, ojców, mentorów, wzorów. Są krzykacze, oszołomy i wariaci. Zalewa nas informacja, a kto głośniej krzyczy ten ma rację.

Czy jesteśmy aż tak zagubieni, że wydaje nam się, że autorytet jest nam niepotrzebny? Słuchając studentów wydaje się, że tak. Magda Chrzanowiecka pyta studentów o ich autorytety. Każdy widzi potrzebę, ale rzadko powołuje się na wzór godny  do naśladowania. Dominika w felietonie przekonuje, że nawet gdy autorytet się ośmieszy, potrzebujemy go.

Wizerunek buduje się przez lata, a głupia plotka może zniszczyć go w jednej chwili. Marysia Gilewicz przywołuje tego przykłady. Mimo to, warto zastanawiać się, jak jesteśmy postrzegani przez pryzmat mediów społecznościowych, bo ma to wpływ na ocenę nas przez pracodawców pisze Marcin Kozic.

Wyjątkowo w magazynie znajdziecie dodatek specjalny: dziewczyny na politechniki. W nim zaproszenie od chłopaków, historię karier absolwentek politechniki oraz szczególne zaproszenie na Politechnikę Gdańską.

Wspieram tą ideę całym sercem.

Magazyn w PDF’ie: http://issuu.com/plyn_pod_prad/docs/podprad.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s